Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Nerespectarea hotararii privind majorarea pensiei de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Nerespectarea hotararii privind majorarea pensiei de intretinere pt. un minor

Urmeaza sa mi se elibereze o sentinta de la Curtea de Apel(nu inteleg de ce nu se comunica#-o) prin care s-a stabilit majorarea pensiei de intretinere pentru copilul meu minor. Aceasta majorare s-a stabilit de un an, la Judecatorie si a ramas neschimbata. Doar ca fostul sot refuza sa plateasca pensia majorata si lunar achita pensia nemajorata. Drept ca nu a primit de la Curtea de Apel sentinta, pentru ca nu se comunica, dar are sentinta de la Judecatorie. Mai am de recuperat si ch de judecata pentru ca a facut apel si recurs, ...dar degeaba=D>:P , iar eu am platit avocati in loc sa platesc cursurile de sport ale copilului. Ce pot face pt a -mi recupera banii din urma de pensie si pt a-l obliga sa plateasca pensia majorata cf sentintei? Cu deosenita consideratie.
sa solicitati investirea cu formula executorie a hotararii de majorare si sa o puneti in executare, blocand salariul sotului pana la achitarea integrala a sumelor datorate dvs ptr copil si ptr cheltuielile de judecata
Va multumesc pentru ajutor. Asa voi face. Cu stima