Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cat timp trebuie suspendat un post care a fost ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cat timp trebuie suspendat un post care a fost desfiintat ca urmare a reorganizarii activitatii

in fapt am desfiintat un post in cadrul societatii ca urmare a reorganizarii activitatii in mai anul asta . Avand in vedere ca avem nevoie din nou de postul respectiv intrebarea mea este daca exista vreo interdictie legislativa in acest sens ? Putem reinfiinta postul si angaja o alta persoana pe acest post
1. Angajatorul poate sa isi faca oricand orice organigrama doreste, pentru buna desfasurare a activitatii.
2. Asadar puteti reinfiinta postul si angaja o persoana pe acel post.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane