Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Am dreptul sa consult dosarele de autorizare taxi de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Am dreptul sa consult dosarele de autorizare taxi de la primarie?

Sunt taximetrist si de ceva timp am intrat in posesia unor informatii precum ca unii colegi de ai mei au obtinut autorizatiile taxi in baza unor documente false care stau la baza acordarii autorizatiei.Aceste nereguli s-au facut cu sau fara stirea inspectorului din primarie care se ocupa cu autorizatiile taxi.As vrea sa stiu daca dosarele depuse pt autorizare de colegii mei sunt documente de interes public si daca as putea cere sa consult si eu actele din acele dosare pt a scoate la lumina acele nereguli?
mergeti in audienta la inspectorul respectiv, si faceti-i o "sesizare"!
nu cred ca aveti sanse sa consultati dosarele respective;
mai mult ca sigur acele nereguli s-au facut cu stirea lui asa ca degeaba ii atrag eu lui atentia.inseamna ca nu pot dovedi neregulile si totul ramane ca inainte?