avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ajutor incalzire-completare cerere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ajutor incalzire-completare cerere

am urmatoarea situatie:
apartamentul e pe numele unui minor(fiul meu),iar curator este bunica acestuia,eu locuind inmpreuna cu minorul ,iar bunica ,la alta adresa.
cand se completeaza cererea,solicitantul cine este? curatorul ?
iar persoanele indreptatite suntem eu si fiul meu?

va rog sa-mi raspundeti urgent ,deoarece azi e ultima zi cand mai pot duce administratorului cererea. MULTUMESC !
Cel mai recent răspuns: adrian_cotmena , utilizator 17:26, 4 Noiembrie 2012
Solicitantul este proprietarul prin curator ! Da, persoanele indreptatite sunteti dvs si fiul.
Multumesc !
stau cu chirie nu am contract de inchiriere proprietarii sunt in italia.pot beneficia de ajutor de incalzire?si cum se completeaza cererea in cazul acesta?
Exista posibilitate in cazul in care aveti contract incheiat si declarat la fisc !
dar care aveti o ciorna cum se completeaza cererea de subventie? am un pomelnic in fata de-mi vine rau:-/

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot beneficia de subventia la gaz ndaniela83 ndaniela83 de cateva luni stau in chirie, acum as vrea sa fac si eu demersul pentru a obtine subventia pe incalzire. Daca locuiesc cu chirie in alt oras cum pot beneficia ... (vezi toată discuția)
Subventie caldura covrigel2004 covrigel2004 Buna Ziua, Se poate sa imi spuneti si mie daca baiatul proprietarului poate fi solicitantul subventiei de caldura?! Deoarece acesta traieste in uniune ... (vezi toată discuția)
Ajutor incalzire anika anika Buna ziua Am si eu o dilema. Am doua apartamente, unul in care locuiesc eu cu sotul si unul care este cedat spre folosinta mamei mele. Mama s-ar incadra cu ... (vezi toată discuția)