Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ajutor incalzire-completare cerere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ajutor incalzire-completare cerere

am urmatoarea situatie:
apartamentul e pe numele unui minor(fiul meu),iar curator este bunica acestuia,eu locuind inmpreuna cu minorul ,iar bunica ,la alta adresa.
cand se completeaza cererea,solicitantul cine este? curatorul ?
iar persoanele indreptatite suntem eu si fiul meu?

va rog sa-mi raspundeti urgent ,deoarece azi e ultima zi cand mai pot duce administratorului cererea. MULTUMESC !
Solicitantul este proprietarul prin curator ! Da, persoanele indreptatite sunteti dvs si fiul.
Multumesc !
stau cu chirie nu am contract de inchiriere proprietarii sunt in italia.pot beneficia de ajutor de incalzire?si cum se completeaza cererea in cazul acesta?
Exista posibilitate in cazul in care aveti contract incheiat si declarat la fisc !
dar care aveti o ciorna cum se completeaza cererea de subventie? am un pomelnic in fata de-mi vine rau:-/