Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale specimen de semnatura
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

specimen de semnatura

As dori sa stiu daca pot obtine specimenul de semnatura pt administrator si de la un notar oarecare,sau se face numai in cadrul registrului comertului
Numai la Registrul Comertului. Administratorul trebuie sa se prezinte personal, pentru a semna in fata reprezentantului ONRC.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Doar la Registru Com!
Si semnatura sa fie a adminului in persoana!...Nu va temeti, nu dureaza mult :)
Succes!
multumesc
Specimenul de semnatura il poate da si in fata notarului. Avantajul este ca la RC nu plateste nimic daca merge.
mara_anda a scris:

As dori sa stiu daca pot obtine specimenul de semnatura pt administrator si de la un notar oarecare,sau se face numai in cadrul registrului comertului

Administratorul se prezinta la oricare notar si da declaratie ca indeplineste conditiile pentru a fi admin si accepta mandatul si depune specimenul de semnatura.
Cunosc notari care intocmesc un singur document care cuprinde tot... Si ONRC -ul nu a comentat....