avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... SOMAJ spre terminare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

SOMAJ spre terminare

Dupa somajul pe care l-am primit de un an mai exista vreun ajutor ? La varsta mea nu mai ma angajeaza nimeni . Multumesc pentru raspuns.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:54, 22 Octombrie 2011
Ajutor in legatura cu somajul (de exemplu, post-somaj) nu mai exista
Nu mai exista decat ajutorul social , acordat in baza Legii nr. 416/2001 privind venitul minim garantat....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor pentru persoanele fara nici un venit luciceo luciceo bunaziua, as dori un raspuns concret in legatura cu mama mea. tatal meu a murit in2010 iar din pacate la data decesului mama mea nu avea decat 8 ani si zece ... (vezi toată discuția)
Cum pot beneficia de un venit Pana catalin Pana catalin Dacă am ieșit din șomaj si am vârsta de 57 ani ce trebuie sa fac ca sa beneficiez in continuare de un venit lunar, dacă in cazul ca nu găsesc de munca. (vezi toată discuția)
Ajutor lunar - sot supravietuitor larisalaly larisalaly Buna ziua, Unei cunostinte i-a murit sotul. Dansa nu a implinit varsta de pensionare inca (mai are 2 ani). Dupa moartea sotului, aceasta a beneficiat de ... (vezi toată discuția)