avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cand trebuie sa depun actele la AJOFM?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cand trebuie sa depun actele la AJOFM?

va rog sa-mi spuneti in cat timp de la disponibilizare pot sa merg sa-mi depun actele pt somaj?va multumesc
Cel mai recent răspuns: Elena Caldararu , utilizator 18:01, 23 Octombrie 2011
maxim 30 de zile.
si daca implinesc 30 zile sambata?luni e bine?
ex decizia de incheiere e 21 sept 2011.
Ultima modificare: Sâmbătă, 22 Octombrie 2011
Elena Caldararu, utilizator
Puteti depune cel tarziu luni.
ok!multumesc mult!sper sa nu fie probleme!!daca intampin ceva prob ce as putea face?
Nu cred ca mai puteti face ceva, pierdeti somajul.

Alte discuții în legătură

Perioada de depunere a actelor pentru inregistrarea la somaj carabetdoina carabetdoina in termen de cate zile lucratoare de la data desfacerii contractului de munca trebuie depus dosarul la AJOFM (pentru a avea continuitate ) si care sunt actele ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie copil flory-andreea flory-andreea Buna ziua. Vreau sa va intreb daca intre ultima zi de preaviz si prima zi de somaj sunt \"descoperita\", mai pot beneficia de indemnizatie? (vezi toată discuția)
Somaj si, ulterior, concediu pentru cresterea copilului whisper whisper buna ziua, as avea si eu o intrebare...in dec 2011 firma la care lucram s-a inchis si as vrea sa imi depun actele de somaj in ideea de a avea continuitate pe ... (vezi toată discuția)