Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actul de vanzare cumparare facut de parintii mei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actul de vanzare cumparare facut de parintii mei fostei sotii se poate ataca?

in ianuarie 2004 m-am casatorit, peste cateva zile m-am antors la munca in italia unde lucram din 2001.la sase luni dupa parintii mei au decis sa ne faca vanzare cumparare unui imobil.si cum eu eram afara i-au facut acte sotiei pana la antoarcerea ei in italia la mine ,de lucrat nu a lucrat ci dupa decesul tatalui a fugit noaptea din italia, ajunsa in romania a luat ce-a fost din casa si a anaintat divors urmat de partaj necontribuind cu nimic.mama mea poate sa faca ceva.ce sanse am avea ea avand si o nepoata in avocatura. va multumesc pt sprijin
Situatia este mult mai complicata si cel mai bine ar fi sa solicitati o consultanta la un birou de avocatura si totodata sa ii prezentati toate actele.
Nu cred ca aveti sanse cu anularea actului. Consultati, totusi, un avocat, caruia sa-i aratati actele.
Puteti, mai degraba, sa invocati in cadrul procesului de partaj ca detineti o cota mai mare de 1/2, decurgand din contributia dvs. majoritara la plata pretului.
ContSters103772, utilizator