Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Reprezentare in AGA in cadrul SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Reprezentare in AGA in cadrul SRL

Buna ziua. Va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema :
Eu si fratele meu suntem mostenitorii unor actiuni intr-un SRL din Romania. Amandoi locuim in strainatate. Eu am capatat cetatenie germana, iar fratele are inca cetatenie romana.
Am fost convocati, in calitate de mostenitori, sa ne prezentam la AGA, scopul adunarii finnd continuarea activitatii.
Daca nu ne prezentam personal, putem imputernici pe altcineva? Daca raspunsul este da, putem fi reprezentati de aceeasi persoana, atat eu cat si fratele meu ?
Multumesc.
Da, puteti printr-o imputernicire notariala speciala, in care sa specificati clar ce prerogative are persoana care va reprezinta.