Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal transmis incomplet
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal transmis incomplet

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa procedez in urmatoarea situatie: am transmis in data de 3 septembrie 2011 Revisalul dupa HG 500 insa intre data intrarii in vigoare , 01.08.2011, si data de 03.09 .2011 am avut contracte active la data de 01.08.2011 dar care au incetat pana la data de 03.09.2011.Aceste contracte trebuiau si ele preluate de versiunea noua, insa eu nu am fost suficient de atenta la interpretarea legii si nu le-am preluat si transmis.Pana la data de 29.10.2011 mai pot face ceva pentru a evita sanctiunile? daca aveti vreo solutie va rog sa-ma ajutati . Cum ar trebui sa procedez ? Multumesc.
Singura solutie este sa le introduceti in REVISAL si sa le transmiteti cat mai repede posibil .. referitor la sanctiune, nu vad cum ati putea scapa la un eventual control din partea ITM-ului ... termneul de 90 de zile era pentru salarii si sporuri si nu pentru altceva ...
Cornel Vasile, Consilier juridic