avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal transmis incomplet
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal transmis incomplet

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa procedez in urmatoarea situatie: am transmis in data de 3 septembrie 2011 Revisalul dupa HG 500 insa intre data intrarii in vigoare , 01.08.2011, si data de 03.09 .2011 am avut contracte active la data de 01.08.2011 dar care au incetat pana la data de 03.09.2011.Aceste contracte trebuiau si ele preluate de versiunea noua, insa eu nu am fost suficient de atenta la interpretarea legii si nu le-am preluat si transmis.Pana la data de 29.10.2011 mai pot face ceva pentru a evita sanctiunile? daca aveti vreo solutie va rog sa-ma ajutati . Cum ar trebui sa procedez ? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:59, 24 Octombrie 2011
Singura solutie este sa le introduceti in REVISAL si sa le transmiteti cat mai repede posibil .. referitor la sanctiune, nu vad cum ati putea scapa la un eventual control din partea ITM-ului ... termneul de 90 de zile era pentru salarii si sporuri si nu pentru altceva ...
Ultima modificare: Luni, 24 Octombrie 2011
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema revisal tiku1985 tiku1985 Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca in revisalul conform HG 500/2011 salariul trebuie completat de la angajarea salariatului sau doar modificarile aduse ... (vezi toată discuția)
Probleme legate de noul revisal 2011 draganmariana draganmariana Inainte foloseam revisalul din programul Saga de salarii, acum vreau sa folosesc Noul Revisal 5.0.6. Intrebarea mea este daca introduc de mana toti ... (vezi toată discuția)
Contracte munca vio58 vio58 in sept 2011 am transmis contract de munca pe versiunea veche ,datorita faptului ca nu am transmis inca registru evidenta actualkizat in versiune noua. este ... (vezi toată discuția)