avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despre contractul de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despre contractul de intretinere

daca fac contract de intretinere lui x ce bunuri intra?tot ceea ce detin,sau doar casa in care locuim?
Cel mai recent răspuns: ContSters103772 , utilizator 23:56, 25 Octombrie 2011
Puteti face contract de intretinere doar cu privire la bunul/bunurile pe care doriti sa le instrainati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire, donatie sau vanzare-cumparare ioti ioti Buna ziua, am o problema destul de complicata la care am nevoie de ajutor: prima data sa va fac o mica schema a familiei ca sa va puteti da seama despre ce e ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, suntem căsătoriți de 40 de ani ,avem proprietate ... Cosrody@ yahoo.com Cosrody@ yahoo.com Bună ziua, suntem căsătoriți de 40 de ani ,avem proprietate personală, doi copii,și dorim la moștenire să nu aibă acces nici unul dintre copii.Se ... (vezi toată discuția)
Rog sfatul unui avocat cocutza13 cocutza13 Buna ziua, Rog un avocat sa ma lamureasca in problema aceasta. Sunt casatorita de 10 ani, inainte de casatorie (deci pe numele de fata) parintii mei ... (vezi toată discuția)