Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general facturi girate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

facturi girate

buna ziua,

este posibil ca in cazul in care intr-o firma exista clienti care si-au depasit cu mult termenele de plata, eu ca si furnizor sa duc ANAF aceste facturi pentru a face poprire pe conturile clientilor, iar acesti bani sa fie directionati pentru stingerea obligatiilor mele fiscale ?
ANAF-ul, nu are aceasta competenta.El va poate compensa doar creante cu datorii ale bugetului de stat.De ce nu incercati varianta judecatoreasca, sunt sume prea mici ?