Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Administrare SA
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Administrare SA

Buna ziua!
O societate pe actiuni revoca consiliul de administrare si numeste ca administrator unic o persoana x. Avand in vedere ca acesta devine reprezentatul societatii, cine semneaza contractul de administrare? Societatea prin x si administratorul x??
~ Conținut șters la cerere ~