Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de timbru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de timbru

Cat platesc taxa de timbru pentru rezilierea unui antecontract de vanzare-cumparare, suma din antecontract este de 40.000 $ avand un venit de 700 lei
Multumesc anticipat!
In mod normal ar trebui sda platiti taxa de trimbrui la valoarea stabilitat in antecontract. Insa daca aveti venmituri mici puteti apela la ajutorul public judiciar ca instanta sa va reduca sau sa va scuteasca total de plata taxei de timbru
Multumesc, cum ar trebui sa procedez ca sa beneficiez de ajutorul public judiciar?
Alex0804, utilizator