avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de timbru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de timbru

Cat platesc taxa de timbru pentru rezilierea unui antecontract de vanzare-cumparare, suma din antecontract este de 40.000 $ avand un venit de 700 lei
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Alex0804 , utilizator 10:53, 28 Octombrie 2011
In mod normal ar trebui sda platiti taxa de trimbrui la valoarea stabilitat in antecontract. Insa daca aveti venmituri mici puteti apela la ajutorul public judiciar ca instanta sa va reduca sau sa va scuteasca total de plata taxei de timbru
Multumesc, cum ar trebui sa procedez ca sa beneficiez de ajutorul public judiciar?
Ultima modificare: Vineri, 28 Octombrie 2011
Alex0804, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce șanse am să câștig procesul de recuperare a prețului? mircea.stoica mircea.stoica Am vandut unui individ trei corturi. Am incheiat cu el un antecontract de vanzare cumparare semnat de noi amandoi( fara a merge la notar) In antecontract am ... (vezi toată discuția)
Solutionarea unei successiuni in instanta - taxa foarte mare sitea_err sitea_err Ce solutii exista pentru rezolvarea unei successiuni in instanta intrucat una dintre parti nu doreste, sub nicio forma, rezolvarea la notar, (disputa fiind un ... (vezi toată discuția)