Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis auto retinut
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis auto retinut

Buna ziua,
In situatia in care eram in trafic nu am observat semnalul de oprire de la un agent de circulatie,(era trafic intens), care a venit in urma mea cu masina politiei si la primul semnal dat de agent cu semnalele luminoase am oprit. Acest agent mi-a imputat ca nu am oprit la semnalul agentului de circulatie.La controlul documentelor si al masinii nu a constatat nereguli. Procesul verbal am refuzat sa-l semnez. Acest agent mi-a ridicat permisul, eliberand o dovada valabila 15 zile. Agentul care a venit dupa mine era singur in masina. de asemenea eram si eu singur in masina. Care sunt modalitatile de contestare? Ce as putea sa fac?
Va multumesc .
Puteti sa scanati P.V. si sa ni-l puneti pe un site de filesharing ca sa putem sa vedem mai exact despre ce este vorba?