Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Buna ziua!Am deschis actiune de divort dar prima infatisare e abia in septembrie 2012,as dori sa stiu cum as putea cere sotului meu pensie alimentara pentru cei doi copii pe care ii avem deoarece el nu contribuie cu nici un ban la intretinerea si cresterea lor.Multumesc
puteti deschide actiune pe ordonanta prezidentiala, termenele sunt mai scurte.