Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Jurist primarie comunala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Jurist primarie comunala

Un jurist la o institutie publica,Primarie comunala, are dreptul de a incheia contract de prestari servicii cu alte institutii??
daca este functionar public nu are dreptul de a presta alte activitati renumerate sau nu, exceptie activitatile didactice
mai are dreptul sa desfasoare activitati de creatie literar-stiintifica si de cercetare.