Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare

Ce se intampla daca managerul unei institutii publice angajeaza o persoana prin incalcarea articolului nr.82,alin.(4) din Legea nr.53/2003-Republicata-Codul muncii(trei contracte succesive) desi a fost informat despre aceasta problema printr-o adresa de catre Biroul RUNOS al institutiei?
Codul Muncii nu prevede nicio sanctiune referitoare la incalcarea prevederilor art.82 alin.4 C.mun....