Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Unde se face sesizarea pentru evaziune fiscala?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Unde se face sesizarea pentru evaziune fiscala?

Unde se depune sesizarea pentru evaziune fiacala? La politie parchet sau circa financiara?
eu am intrat pe siteul anaf la sectiunea sesizari, petitii si am trimis online o sesizare.
Vei primi raspuns. Dar trebuie sa iti complectezi toate datele tale altfel sesizarea ta nu va fi luata in considerare. La fel e si la garda financiara
Oare :-/, fapta patronului unei societati de instalatii, - de a nu incheia contract si a nu emite chitanta pentru tariful perceput si incasat ( plus ca te-a mai inselat si la materialele folosite),poate constitui un element al infractiunii de "evaziune fiscala??:training:
dragonel, utilizator