Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... caut un job in domeniul juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

caut un job in domeniul juridic

desi cand am inceput sa scriu acest mesaj nu am stiut sa-i dau un titlu sintetic, stiu foarte bine ce raspunsuri as vrea sa gasesc. Desi as putea parea naiva, am sa va spun urmatoarele, IMI CAUT UN JOB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eu lucrez intr-o agentie unde lucrurile nu sunt foarte roz, dar nu cred ca asta e problema ci faptul ca nu-mi place....... mediu neplacut si uneori ....., ca sa nu mai vorbim de salariu. Dar am sa fiu sincera si am sa spun ca nu visez la un salariu astronomic, pentru ca sunt realista, si nu am experienta, intr+un an de cand aflu tainele acestei meserii nici daca nu as fi dormit noaptea tot nu cred ca as fi aflat tot. Locul meu de munca imi permite sa am acces la presa, asa ca ma uit peste oferte destul de des, dar ..... niciun rezultat:(. Prin urmare ma intereseaza o modalitate eficienta de a afla de joburile de profil...

in speranta unor discutii edificatoare
Incercati sa va depuneti Cv-ul si la birourile notariale exitente in Galati.
alina_blues 90, dacă asta vă consolează, suntem în aceeaşi situaţie... :)

themis a scris:

alina_blues 90, dacă asta vă consolează, suntem în aceeaşi situaţie... :)

nu ma consoleaza, sa stiti, si am sa va spun si de ce
pt ca in timp ce alerg dupa nush ce casa sau apartament pentru agentia imobiliara nu am timp sa-mi fac treburile curente, adica de jurist, mereu eu plec vineri seara cu mapa sau sacosa plina de copii ale documentelor pe care trebuie sa le studiez, sau alte chestii de lta natura si nici nu capat experienta in acest domeniu

ieri am fost pusa in situatia de a ma duce sa platesc o amenda la circulatie, expirau cele 48 de ore, nu m-ar fi deranjat daca oricum as fi fost plecata si cu alte treburi dar asa ,, lasa tot ce faci '' si coboara.....

si ma mai enerveaza la culme sa fiu plecata toata saptamana de la 9.00 pana la 19.30, vinerea trecuta chiar 20.30, uneori nu am timp sa mananc in timpul acestor ore, si sa ma sune sambata dimineata si sa-mi spuna ca ,, trebuia sa fac un efort'' pt nush ce lucru....
si sa nu mai vorbim de bani.................
de asemeni sa nu mai vorbim de starea mea psihica.............. uneori ma trezesc automat si nici nu-mivine sa plec la serviciu
chiar vreau sa invat si sa progresez in meseria, nu vreau sa stau acasa si sa lenevesc sau sa schimb de pe un canal pe altul dar uneori am senzatia ca cineva se joaca cu nervii mei, care, sunt intinsi la maximum
credeti ca atunci cand ajung acasa pe la orele 20.00 mai am chef sa deschid o carte??? ma refer de specialitate, ca altceva mi-e rusine sa spun de cand nu am mai citit,
desi am setata o alerta sa primesc pe mail toate subiectele noi de aici de pe forum, pt informare , daca le citesc sambata sau duminica de bine daca nu , asta e
ContSters20980, utilizator
inteleg dorinta dvs de a stii cat mai multe din cat mai multe domenii, dar totusi la un interviu se va inntreba in ce domeniu ati studiat mai mult si in care aveti cea mai mare experienta.
recomandarea ar f isa studiati cat mai multe domenii pt a avea o viziune ampla, dar un focus trebuie sa existe pe ceva.
succes!