Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA achizitie intracomunitara
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

achizitie intracomunitara

am achizitionat marfuri din Austria,factura emisa nu are trecut niciun cod de tva dar,tva-ul de 20%(cota Austriei) este mentionat in factura.Cum procedez?taxare inversa,declarat in decont 300 si 390?Va multumesc
de ce este factura cu tva? firma din romania nu este inscrisa in ROI?