Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... termen si rezolvare reclamatie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

termen si rezolvare reclamatie

Va rog frumos sa ma ajutati intr-o problema la care caut solutie de foarte mult timp.
Am divortat,fostul sot a facut comanda la un telefon mobil online prelungind automat abonamentul care era pe numele meu.Eu nu am stiut de acest lucru,a ajuns la neplata facturilor si eu am intrat in baza de date la firma de recuperare fara voia mea.
Am facut reclamatie la furnizor telefonie ,confirmarea de primire fiind datata 19 septembrie 2011,pana acum nu am primit nici un raspuns .
Ce pot face referitor la reclamatie,in cate zile trebuie sa imi dea un raspuns? Ce pot face impotriva lui tinand cont ca el nu binevoieste sa rezolve problema?
Multumesc
gi-jane2, moderator