Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... legea 175
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

legea 175

Legea 175 face referire la restantele acumulate pana la data intrarii in vigoare a legii si purtatoare de penalitati?
Va multumesc!
Legea face referire la restante care pot fi platite integral in perioada de valabilitate a legii pentru a fi putut beneficia de scutirea penalizarilor referitoare la aceste restante.

Nu se specifica nimic despre perioada in care aceste restante erau facute.

Legea a avut un scop umanitar, dar aplicarea ei nu s-a vrut face deoarece conducerea asociatiilor nu a inteles acest aspect.

Oricum, discutia este inutila acum, legea si-a incetat aplicabilitatea la art. 2.