Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citatie in calitate de faptuitor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citatie in calitate de faptuitor

Am fost citata la Judecatorie ,in calitate de faptuitor , in proces cu statul roman prin anaf -in calitate de petent pentru fond -plangere impotriva rezolutiilor sau ordonantelor procurorului de netrimitere in judecata .
Am dat declaratii la parchet sau politie prin anul 2008,pentru -fapte din 1999-2000.
Trebuie sa-mi angajez avocat ?Pot sa aflu continutul dosarului fara a fi necesara prezenta unui avocat?
puteti verifica dosarul la arhiva instantei. Cel mai probabil, ANAF a depus o plingere penala impotriva dvs ptr evaziune, Parchetul a considerat ca nu s-a savirsit o infractiune si a dat un NUP iar ANAF - nemultumit - a depus o plingere impotriva acestei solutii.
Ar fi bina sa consultati un avocat ca sa puteti proteja acest NUP.