Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de munca

Buna ziua am fost angajata printr-o firma de recutare din brasov timp de 3 luni de zile( 4 noiembrie 2010-10 februarie 2011) si inca nu mi-am primit cartea de munca sediul firmei este la bucuresti de acolo am primit raspunsul ca este la scanat la casa de pensii bucuresti dar oare cat dureaza scarea asta imediat se face un an .Poate ma puteti ajuta cu un raspuns .Multumesc
Mergeti la casa de pensii si vedeti daca a fost scanata.
MilitaruMelisa a scris:

Buna ziua am fost angajata printr-o firma de recutare din brasov timp de 3 luni de zile( 4 noiembrie 2010-10 februarie 2011) si inca nu mi-am primit cartea de munca sediul firmei este la bucuresti de acolo am primit raspunsul ca este la scanat la casa de pensii bucuresti dar oare cat dureaza scarea asta imediat se face un an .Poate ma puteti ajuta cu un raspuns .Multumesc

Intr-adevar, asa este... Casa de Pensii Bucuresti are carnete de munca la scanat de peste 1 an si jumatate, iar in custodia acesteia se afla in prezent peste cateva sute de mii de carnete de munca nescanate ... puteti merge la Casa de pensii s-o ridicati personal .. solicitati angajatorului dvs sa va dea numarul de cutie cu care a trimis carnetele de munca la scanat.
Mutumesc pentru raspuns dar problema este ca eu sunt din Brasov si cartea este la casa de pensii din Bucuresti ca acolo este sediul firmei.Cum trebuie sa procedez la care casa de pensii sa merg cea de la Brasov sau la Bucuresti?Va mutumesc.
Casa de Pensii Bucuresti.
MilitaruMelisa a scris:

Mutumesc pentru raspuns dar problema este ca eu sunt din Brasov si cartea este la casa de pensii din Bucuresti ca acolo este sediul firmei.Cum trebuie sa procedez la care casa de pensii sa merg cea de la Brasov sau la Bucuresti?Va mutumesc.

Trebuie sa mergeti la Casa de Pensii a mun. Bucuresti .. in prealabil, luati legatura cu fostul angajator sau cu inspectorul de la ITM care s-a ocupat de societatea pentru a va da numarul de cutie cu care a fost trimis carnetul dvs de munca la scanat ...