avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de munca

Buna ziua am fost angajata printr-o firma de recutare din brasov timp de 3 luni de zile( 4 noiembrie 2010-10 februarie 2011) si inca nu mi-am primit cartea de munca sediul firmei este la bucuresti de acolo am primit raspunsul ca este la scanat la casa de pensii bucuresti dar oare cat dureaza scarea asta imediat se face un an .Poate ma puteti ajuta cu un raspuns .Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:34, 22 Noiembrie 2011
Mergeti la casa de pensii si vedeti daca a fost scanata.
MilitaruMelisa a scris:

Buna ziua am fost angajata printr-o firma de recutare din brasov timp de 3 luni de zile( 4 noiembrie 2010-10 februarie 2011) si inca nu mi-am primit cartea de munca sediul firmei este la bucuresti de acolo am primit raspunsul ca este la scanat la casa de pensii bucuresti dar oare cat dureaza scarea asta imediat se face un an .Poate ma puteti ajuta cu un raspuns .Multumesc



Intr-adevar, asa este... Casa de Pensii Bucuresti are carnete de munca la scanat de peste 1 an si jumatate, iar in custodia acesteia se afla in prezent peste cateva sute de mii de carnete de munca nescanate ... puteti merge la Casa de pensii s-o ridicati personal .. solicitati angajatorului dvs sa va dea numarul de cutie cu care a trimis carnetele de munca la scanat.
Mutumesc pentru raspuns dar problema este ca eu sunt din Brasov si cartea este la casa de pensii din Bucuresti ca acolo este sediul firmei.Cum trebuie sa procedez la care casa de pensii sa merg cea de la Brasov sau la Bucuresti?Va mutumesc.
Casa de Pensii Bucuresti.
MilitaruMelisa a scris:

Mutumesc pentru raspuns dar problema este ca eu sunt din Brasov si cartea este la casa de pensii din Bucuresti ca acolo este sediul firmei.Cum trebuie sa procedez la care casa de pensii sa merg cea de la Brasov sau la Bucuresti?Va mutumesc.


Trebuie sa mergeti la Casa de Pensii a mun. Bucuresti .. in prealabil, luati legatura cu fostul angajator sau cu inspectorul de la ITM care s-a ocupat de societatea pentru a va da numarul de cutie cu care a fost trimis carnetul dvs de munca la scanat ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scanare carnete de munca la casa de pensii bucuresti tudorache_alyna tudorache_alyna Buna ziua! Am inteles ca dupa ce am dus o data carnetele de munca la ITM Bucuresti pentru scanare acum a doua oara va trebui sa le ducem la Casa de Pensii ... (vezi toată discuția)
Predare carti de munca la casa de pensii dali_c dali_c Buna ziua. Societatea la care lucrez detine cartile de munca. Acestea au fost scanate si inregistrate de casa de pensii in 2006. Cand le-am verificat am mai ... (vezi toată discuția)
Carte de munca MilitaruMelisa MilitaruMelisa Mai este cineva care nu si-a primit cartea de munca de la angajator?a mea cica e la scanat la casa de pensii , dar nu stiu cat dureaza ca e de doi ani si tot ... (vezi toată discuția)