Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit pe chirie daca proprietarul e nevazator
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit pe chirie daca proprietarul e nevazator

as vrea sa stiu daca un proprietar cu handicap grav trebuie sa plateasca impozit pentru pentru veniturile din chirii
Codul fiscal vorbeste doar de veniturile salariale sau pensii, deci persoanele cu handicap platesc impozit pe venitul din chirii.