avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 958 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit pe chirie daca proprietarul e nevazator
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit pe chirie daca proprietarul e nevazator

as vrea sa stiu daca un proprietar cu handicap grav trebuie sa plateasca impozit pentru pentru veniturile din chirii
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 16:11, 4 Noiembrie 2011
Codul fiscal vorbeste doar de veniturile salariale sau pensii, deci persoanele cu handicap platesc impozit pe venitul din chirii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitul pe venit floryn70 floryn70 Christos a inviat. Va rog sa-mi raspundeti si mie referitor la: Cu vreo luna si ceva in urma am vandut niste actiuni SIF si am obtinut niste venituri, la ... (vezi toată discuția)
Contributii cas,cass,impozit pe salarii pers.cu handicap mir1959 mir1959 Va solicit un raspuns avizat, in legatura cu obligatiile de plata ale angajatului ,aplicabile venitului din salariu,a persoanelor cu grad de handicap(nu numai ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venituri salariale - persoane cu handicap Pannik Pannik Salut. Am si eu o intrebare. Persoanele cu handicap accentuat si grav mai beneficiaza de scutirea la plata impozitului pe venituri salariale ? Stiu ca cf ... (vezi toată discuția)