avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA executare prin executor judecatoresc
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA executare prin executor judecatoresc

Ne-am adresat executorului judecatoresc pentru executarea silita a bunurilor mobile ale unui debitor .
S-a organizat licitatie cod proc. civila dar nu s-au prezentat cumparatori. In final am preluat bunurile in contul creantei.
Executorul trebuia sa emita factura ptr. cval bunurilor si TVA ?
Nu am primit nici o factura. Se achita TVA in acest caz ? Cine il achita si cum ?
Cel mai recent răspuns: sabinna , utilizator 12:58, 6 Noiembrie 2011
Multumesc mult !!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva la executare silita ContSters256771 ContSters256771 In cazul in care se executa o cladire veche factura intocmita de executor este cu sau fara TVA? Executorul nu are informatii daca debitorul executat (PJ ... (vezi toată discuția)
Apartament la licitatie publica shumi84 shumi84 Buna ziua Sunt nou in domeniu si nu am mai participat niciodata la o licitatie publica. Doresc sa particip la licitatia unui apartamentu care a fost scos la ... (vezi toată discuția)
Bunuri sechestrate si scoase la licitatie ContSters69061 ContSters69061 Ce trebuie sa plateasca creditorul care vrea sa cumpere el bunurile sechestrate de executor si scoase la licitatie publica. Mai exista un creditor al aceluiasi ... (vezi toată discuția)