Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA executare prin executor judecatoresc
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA executare prin executor judecatoresc

Ne-am adresat executorului judecatoresc pentru executarea silita a bunurilor mobile ale unui debitor .
S-a organizat licitatie cod proc. civila dar nu s-au prezentat cumparatori. In final am preluat bunurile in contul creantei.
Executorul trebuia sa emita factura ptr. cval bunurilor si TVA ?
Nu am primit nici o factura. Se achita TVA in acest caz ? Cine il achita si cum ?
Multumesc mult !!!