Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... masa credala
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

masa credala

ma poate ajta si pe mine cineva cu un model de cerere pentru inscrierea in tabelul d creante?????????????????????????????????
va rog mult
imi tb pana maine

apropo...cererea sa fie d la o societ com catre o asociatie familiala......
laura lacto, utilizator
În vederea înscrierii la masa credală este necesar să se completeze şi să se transmită la Tribunal „Cererea de înscriere a creanţei în tabelul preliminar” cu respectarea dispoziţiilor art. 65 alin(1) din Legea privind procedura insolvenţei.
 Cererea de înscrierea creanţei în tabelul preliminar va fi însoţită de documentele justificative ale creanţei şi actele care atestă constituirea de garanţii, în copii certificate.
 Cererea de înscriere a creanţei şi documentele care o însoţesc vor fi depuse la dosar sau transmise prin poştă pe adresa instanţei, în dublu exemplar, unul pentru a fi comunicat lichidatorului judiciar şi unul pentru a rămâne la dosar, cu menţiunea că exemplarul pentru lichidatorul judiciar poate fi comunicat în mod direct acestuia, prin poştă.