avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare vanzatoare retinere garantie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare vanzatoare retinere garantie

Dorim sa angajam o vanzatoare la un magazin alimentar,si sa retinem din start garantie materiala inca de la inceput 3 salarii, deoarece celelalte angajate au iesit lipsa la inventar si au parasit locul de munca.Pt a nu mai pati lucruri de genul acesta e corect sa retinem din start garantia materiala sau cum ar trebui sa procedam?
Cel mai recent răspuns: maryang , utilizator 20:15, 5 Noiembrie 2011
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Data in judecata pentru lipsa la inventar popa1185 popa1185 Buna ziua. V-as fi extrem de recunoscatoare daca m-ati ajuta cu o problema in care am intrat fara sa ma astept si fara nici o vina. Am sa va spun asa in mare. ... (vezi toată discuția)
Lipsa gestiune simion nicoleta simion nicoleta Am deschis un punct de lucru mai exact un magazin alimentar am angajat 4 fete dupa o luna am facut inventar au iesit lipsa 4200 de lei la o saptamana am ... (vezi toată discuția)
Garantie anisoara_ana anisoara_ana am lucrat la o firma unde am garantie 300 euro, cum trebuie sa procedez sa o primesc. (vezi toată discuția)