Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare vanzatoare retinere garantie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare vanzatoare retinere garantie

Dorim sa angajam o vanzatoare la un magazin alimentar,si sa retinem din start garantie materiala inca de la inceput 3 salarii, deoarece celelalte angajate au iesit lipsa la inventar si au parasit locul de munca.Pt a nu mai pati lucruri de genul acesta e corect sa retinem din start garantia materiala sau cum ar trebui sa procedam?
~ Conținut șters la cerere ~