avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1024 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recuperare bani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recuperare bani

Impreuna cu sotul am dat o suma de bani soacrei prin virament bancar drept cadou. Mai pot cere banii inapoi?
Cel mai recent răspuns: ContSters118550 , utilizator 10:24, 6 Noiembrie 2011
Donatia este irevocabila!
traiasca soacra! :dance3:
este dureros , cum mai cereti C A D O U L inapoi ?, chiar daca este o suma MARE gestul a fost salutar si acum .. dezonorant . Uratii soacrei sanatate este mai uman si onorant.
siiiiiiiiiiii .. nu mai puteti recupera ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces pentru un presupus imprumut MashaD MashaD Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns/parere despre urmatorul caz: Am un prieten care a divortat recent (au si un copil impreuna, copil care a ramas ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! urmează sa cumpăr un ap de la soacra meu cu clauza ... Emanuela12345 Emanuela12345 Buba ziua!Urmează sa cumpăr un ap de la soacra meu cu clauza de habitatie viagera pt ea.Cumnata mea vrea jumătate din suma.Este corect având în vedere ca ... (vezi toată discuția)
Donatie apartament,la fiu,nora si nepot....e posibil? camicr camicr Buna seara,La mullti ani tuturor roamnilor. AM o rugaminte la dvs,sa ma ajutati intr-o lamurire pt prietena mea. este casatorita de 23 ani si locuieste ... (vezi toată discuția)