avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ce taxa de timbru trebuie sa platesc?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ce taxa de timbru trebuie sa platesc?

am infatisare pe 30 noiembrie 2011,in legatura cu recuperarea taxei auto din 2008 ,mai trebuie sa platesc vreo taxa de timbru sau ceva? am platit 4200 lei
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 21:12, 8 Noiembrie 2011
Taxa de timbru pe care trebuie sa o platiti este de 39 de lei daca ati cerut doar restituirea taxei si 43 de lei daca solicitati si anulararea deciziei de calcul. Trebuie sa aveti si timbru judiciar de 0,3 lei pentru restituire si 0,6 lei pentru restituire si decizie.
Taxa de timbru si maruntisurile pt timbru judiciar restituire si decizie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto VS_ABUTOAIEI VS_ABUTOAIEI Am achizitionat autoturism Mercedes Vito in anul 2009, mai exact in ianuarie. Masina era noua din anul 2008. Sistemul de achizitionare leasing. Firma de ... (vezi toată discuția)
intrebare recuperare taxa alina1968 alina1968 Buna ziua! Am inmatriculat masina pe 26.07.2011. Este un PEUGEOT din 2008 cu filtru de particule si am platit o taxa de 2.849,00 lei. Cum fac cererea de ... (vezi toată discuția)
Taxa auto norby2 norby2 Buna seara . 1. Pentru recuperarea taxei auto ce documente sunt nevoie? Se poate recupera taxa fara sa ajung in instanta? Am fost la ANAF si au spus ca nu ... (vezi toată discuția)