Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum se procedeaza?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum se procedeaza?

Am inteles de la cineva ca daca detin o fima si sufar o condamnare definitiva pe legea 31 si implicit nu voi mai putea fi administrator pot imputernici pe altcineva sa se ocupe.

Cum se procedeaza? Cesionez firma cu totul sau fac o imputernicire ca cea de la notar si persoana aia se ocupa de firma, dar eu raman proprietara ei?

Va multumesc
Nu puteti da procura, intrucat prin procura se actioneaza in numele dvs. Trebuie sa numiti alt administratorsi sa-l inregistrati la Registrul Comertului.