Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... rate banci
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

rate banci

acum 4 ani am facut 2 credite unul nevoi personale si altul am luat bunuri.2 ani am platit creditele dupa care am ramas fara servici si nu am mai platit.m-am casatorit acum 2 saptamani.sotul meu are bunuri pe numele lui.la anul dorim sa construim o casa pe un teren ce este luat in 2009 pe numele sotului,as dori sa stiu daca bancile pot cere executarea casei care o sa fie facuta in timpul casatoriei.poate sa il oblige pe el sa preia datoria mea facuta in 2007?
Ca banca sa va poata executa silit, trebuie sa faca dovada- intr-o actiune de partaj bunuri comune - ca acea locuinta este bun comun .Autorizatia insa va fi emisa doar pe numele sotului, el fiind proprietarul terenului.