Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatia de crestere a copilului si veniturile ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatia de crestere a copilului si veniturile ulterioare

Buna ziua, beneficiez de indemnizatia de crestere a copilului si am o locuinta care vreau sa o inchiriez pe baza unui cotract de inchiriere obtinind astfel un venit suplimentar ( cu impozitul aferent declarat de 16%). Trebuie sa declar la asistenta sociala de acest venit? multumesc
Nu trebue declarat nimic la asistentul social ce nu este inregistrat la stat si platesti impozit. Daca vrei sa faci fapte bune si sa donezi statului ceva bani o poti face inregistand contractul si cotizand la fisc la capitolul venituri din alte activitati cea ce cred ca nu suna tentant.
multumesc frumos, am inteles