Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... grile av.stagiat/grile av.definitiv 2011
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

grile av.stagiat/grile av.definitiv 2011

Poate ma lamureste cineva cum e cu grilele date anul acesta ptr.exam.la avocatura!
Am tot scotocit mai multe adrese,ale diferitelor barouri, dar nu gasesc grilele date ptr.av.definitivi; e posibil ,ca si la stagiari si la definitivi sa se fi dat aceleasi grile..nu cred! Probele teoretice/cu caracter aplicativ ,le-am gasit si ptr.stagiari si ptr.definitivi, dar grilele...nu!
Va multumesc anticipat!
pt definitivi, examenul a constat in subiecte tip sinteza si spete, la cele 5 discipline de examen. grilele eliminatorii au fost pt cei ce accedeau in profesie, pt stagiari.
MULTUMESC PTR. RASPUNS!