Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cale separata cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cale separata cheltuieli de judecata

Va rog sa imi confirmati daca formularea este absolut corecta sau nu

"In privinta cheltuielilor de judecata imi rezerv dreptul unei negocieri pe cale separata"?

Concret cum se procedeaza cu aceasta negociere, se face o invitatie in scris?... daca refuza se recurge la un nou proces doar pt aceste cheltuieli de judecata?
De fapt avocatul a refuzat sa depuna chitanta, deci nici eu nu pot depune nimic.

Daca.. atunci cand primesc chitanta peste 1 luna-1 an, se pot recupera, cu toate ca avocatul a mentionat ca nu cere cheltuieli de judecata ! e ok...
ContSters83715, utilizator
macovei2000 a scris:

De fapt avocatul a refuzat sa depuna chitanta, deci nici eu nu pot depune nimic.

Nu mai puteti solicita acum dupa ce a ramas in pronuntare.Le cereti pe cale separata cand primiti chitanta.Acum in cadrul acestui proces nu aveti ce face decat daca aveti norocul sa se fi amanat pronuntarea,atunci faceti o cerere anexati chitanta si solicitati :""cu cheltuieli de judecata""EDaca nu deschideti proces separat

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
avocatul a spus verbal ca nu cere cheltuieli de judecata.

Chiar si asa, in ciuda acestei afirmatii... mai pot sa le cer pe cale separata, cand voi primi chitanta.? ( Aici e buba, Multumesc)

ContSters83715, utilizator
Scuze,n am fost atenta,trebuie sa va uitati daca s-a consemnat in incheierea de sedinta din ziua respectiva pentru ca daca s a consemnat nu mai puteti face nimic,daca nu s-a consemnat atunci le cereti pe cale separata daca aveti chitanta dc nu .....n aveti ce face.
Anulez urgent in scris si retrag ce a spus avocatul gresit
in prezent e nevoie de atasarea chitantei inclusiv daca cer pe cale separata?

ContSters83715, utilizator