Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... iesire din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

iesire din indiviziune

Pentru o actiune de iesire din indiviziune prin care s-a cerut si stabilirea masei de impartit si a cotelor ce se cuvin, precum si partajul definitiv nu se dezbate si succesiunea totodata sau trebuie revenit cu aceasta mentiune completare pina la primul termen?
Erau mai multe probleme de drept de atins.Cand am indrumat utilizatorul la notar pt. solicitarea dezbaterii succesiunii,m-am gandit si la conditia acceptarii mostenirii in termen, iar cererea respectiva depusa la notarul ultimului domicliu rezolva si aspectul acceptarii exprese.Neavand prea multe informatii din postare, am luat in calcul toate variantele.....
obligatoriu va este necesar acest act de la un birou notarial, act prin care se adevereste (sau nu) daca dupa defunctul W s-a dezbatut succesiunea. (cost aproximativ 220 lei...cred)