Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Se mai acorda un salariu mediu pe unitate pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Se mai acorda un salariu mediu pe unitate pentru nasterea fiecarui copil?

Buna ziua! Ma intereseaza si pe mine pt cine este valabil?Pt salariatii de la particulari sau doar pt bugetari?multumesc
Multumesc. Deci nu mai exista 'CONTRACT COLECTIV DE MUNCÃ UNIC LA NIVEL NAŢIONAL'. Ma intreb atunci de ce tot internetul este plin de
'CONTRACT COLECTIV DE MUNCÃ UNIC LA NIVEL NAŢIONAL PE ANII 2011-2014'?
1. Nu stiu unde ati vazut dvs. asa ceva.
2. CCMUNN pe anii 2011-2014 nu a fost niciodata inregistrat la Ministerul Muncii si nu a fost publicat in Monitorul Oficial.
3. A Aparut Legea 62/2011, a dialogului social, care nu mai prevede incheierea unui CCMUNN ci numai CCM la nivel de unitati, de grupuri de unitati si sectoare de activitate (de la 01.01.2012).