Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... agresiune fizica
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

agresiune fizica

Am fost lovita pe un drum judetean pana in dreptul agresorului cu o bata dupa care am lesinat nu stiu cum am ajuns acasa agresorul a fugit in curte , nu cred ca exista martorisi totusi mai sunt amenintata si de fiul agresorului agresorul care a intrat la mine in curte .
Solutia ar fi sa depuneti plangere la politie , chiar daca nu aveti martori, politistii vor face unele cercetari .Si daca aveti leziuni vizibile ar fi bine sa scoatweti si un certificat medico-legal.
Se face plangere penala la politie .
Scoate certificat medico-legal.
Formulati plangere la parchetul responsabil,impotriva agresorului,proband leziunile prin certificat medico legal
Formulati plangere la politie impotriva fiului agresorului,detaliind succesiunea de evenimente cu patrunderea in proprietatea dvs si amenintarea