avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contactul pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contactul pe perioada determinata

va rog sa mi spuneti daca dupa expirarea termenului contactului individual de munca incheiat pe perioada determinata, prelungit de de 2 ori, se face un contact pe perioada nedeterminata, pentru aceeasi persoana sau se poate face un act aditional cu modificarea tipului contractului in perioada nederminata?
Cel mai recent răspuns: Adina_Mihaela , utilizator 08:04, 14 Noiembrie 2011
~ Conținut șters la cerere ~
dar ce fac in situatia mea, daca am contracte pe perioada determinata?
~ Conținut șters la cerere ~
Adina_Mihaela a scris:

va rog sa mi spuneti daca dupa expirarea termenului contactului individual de munca incheiat pe perioada determinata, prelungit de de 2 ori, se face un contact pe perioada nedeterminata, pentru aceeasi persoana sau se poate face un act aditional cu modificarea tipului contractului in perioada nederminata?



Nu este obligatorie incheierea unui c.i.m. pe durata nedeterminata , in aceasta situatie ... daca angajatorul doreste se poate modifica durata c.i.m. din determinata in nedeterminata.. modificarea facandu-se prin incheierea unui act aditional la c.i.m.
mersi mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim pe perioada determinaa Angela Stancioi Angela Stancioi Buna ziua, Un CIM pe perioada determinata poate fi modificat in CIM pe perioada nedeterminata prin act aditional de la data expirarii respectivului CIM sau ... (vezi toată discuția)
Prelungirea contractului pe perioada determinata dijmarescu dijmarescu Buna, Codul muncii prevede posiblitatea prelungirii contractului individual de munca (C.I.M) pe durata determinata dupa expirarea termenului initial, cu ... (vezi toată discuția)
Contract pe perioada determinata olteanoctavia olteanoctavia Contractul de munca pe perioada determinata poate di transformat inainte de expirarea termenului printr-un act aditional in contract de munca pe perioada ... (vezi toată discuția)