Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contactul pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contactul pe perioada determinata

va rog sa mi spuneti daca dupa expirarea termenului contactului individual de munca incheiat pe perioada determinata, prelungit de de 2 ori, se face un contact pe perioada nedeterminata, pentru aceeasi persoana sau se poate face un act aditional cu modificarea tipului contractului in perioada nederminata?
~ Conținut șters la cerere ~
dar ce fac in situatia mea, daca am contracte pe perioada determinata?
~ Conținut șters la cerere ~
Adina_Mihaela a scris:

va rog sa mi spuneti daca dupa expirarea termenului contactului individual de munca incheiat pe perioada determinata, prelungit de de 2 ori, se face un contact pe perioada nedeterminata, pentru aceeasi persoana sau se poate face un act aditional cu modificarea tipului contractului in perioada nederminata?

Nu este obligatorie incheierea unui c.i.m. pe durata nedeterminata , in aceasta situatie ... daca angajatorul doreste se poate modifica durata c.i.m. din determinata in nedeterminata.. modificarea facandu-se prin incheierea unui act aditional la c.i.m.
mersi mult