Forum Discuţii juridice Executare silită poprire urmata de o somatie
Discuție deschisă în Executare silită

poprire urmata de o somatie

In martie 2010 m-i sa facut poprire pe salariu, de catre un ex. bancar, iar dupa 19 luni de cand i-mi sunt virati intr-un cont bancar, sunt instiintat printr-o somatie de plata, de catre un alt ex. bancar ca am de achitat aceasi suma de bani la fel ca in cea primita in anul 2010, intr-un alt cont bancar. Doresc sa mai intreb, este normal ca acea somatie sa nu fie semnata, fara data si nr. de dosar ex. silita si fara semnatura ex. bancar? cate popriri se pot realiza de catre aceasi banca......[editat]X-(........ Multumesc
gi-jane2, moderator
somatia trebuie sa fie semnata de catre executorul bancar. Numai la executarile bugetare legea prevede ca somatia poate sa nu fie semnata de semnatar.
Va recomand sa luati legatura cu ex. bancar si totodata sa formulati o contestatie la executare in cazul in care va considerati neindreptatit.