Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Agentul temporar de munca isi trimite salariatii in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Agentul temporar de munca isi trimite salariatii in strainatate

mai are nevoie salariatul de formularul A1 daca desfasoara activitatea salariala in strainatate?
Cum sunt trimisi salariatii in strainatate?
freeelis a scris:

Cum sunt trimisi salariatii in strainatate?

avand activitate de agent temporar 7820 -furnizeaza servicii de asistenta temporara pentru a inlocui sau suplimenta forta de munca a clientului , trimite salariatii propri in Franta , Italia de ex.servicii medicale, baby sitter dar firma romana nu are codul caen de servicii medicale, baby sitter in Romania.
ovidiu7676, utilizator
Formularul A1 se obtine si in cazul detaşarii, de la o întreprindere cu încadrare în muncă temporară sau întreprindere care a pus la dispoziţie un lucrător, a unui lucrător la o întreprindere utilizatoare înfiinţată sau care îşi desfăşoară activitatea pe teritoriul unui stat membru, dacă există un raport de muncă între întreprinderea cu încadrare în muncă temporară sau întreprinderea care a pus la dispoziţie lucrătorul şi lucrător pe perioada detaşării.