Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cine ma poate ajuta?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cine ma poate ajuta?

Am un srl si am fost dat in judecata de o firma pentru niste datorii mai vechi adica inainte de a prelua eu firma Instanta a dat castig de cauza reclamantului asa ca as avea de plata 1500 roni Daca nu platesc cs mi se poate intamla?
Poate sa va execute silit.Trebuia sa va interesati inainte sa cumparati societatea.Luati legatura cu fostul administrator al societatii poate va da el banii daca este om onest ,altfel platiti.Daca se adreseaza executorului platiti si cheltuieli de executare care nu sunt negiljabile.
Datoria este a societatii si nu a asociatilor.
Executarea se va face impotriva societatii si nu a asociatilor. Daca aveti bunuri pe societate acestea pot fi scoase la licitati, se poate face poprire pe conturi etc.
~ Conținut șters la cerere ~