Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Magazin haine second hand
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Magazin haine second hand

Buna ziua, in cazul unui magazin cu haine second hand, daca marfa este achizitionata la kg. si se vinde la bucata, cum se intocmeste receptia? ce trec in nir la pretul de vanzare avand in vedere ca vor fi reduceri de pret din 3 in 3 zile?
In cazul dvs. numai un contabil va scoate la lumina! Asteptati sa raspunda unul, pentru ca sunt multi colegi contabili consultanti.
eu te sfatuiesc sa faci nir-ul tot la kg, iar cand faci descarcarea de gestiune o faci global-valoric. Se determina coeficientul K pt a determina adaosul comercial aferent marfii vandute. Intr-adevar numai cel care-ti tine contabilitatea te poate ajuta.