avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită model adresa catre executorul judecatoresc
Discuție deschisă în Executare silită

model adresa catre executorul judecatoresc

Va rog poate ma puteti ajuta cu un model de adresa catre executorul judecatoresc.
Eu m-am gandit la un exemplu, dar poate ma ajutati s-o imbunatatesc:

"In atentia dl executor......

In urma neintelegerilor dintre noi, va transmit urmatoarea ADRESA:

Conform legii am dreptul la o perioada de 6 luni (maxim) pana la o noua licitatie si doresc sa-mi respectati aceasta dorinta, urmand a va trimite o cerere de staruinta in executare la apropierea termenului mai sus mentionat.

Va multumesc anticipat,

Yo"


vreau sa-i trimit aceasta adresa pt ca el mi-a solicitat-o ca nu cumva sa mai uite ca vreau eu sa stabilesc termenele pentru o noua licitatie...dupa ce ca nu m-a ajutat mai deloc, mai mult m-a incurcat...
va multumesc anticipat si celor care imi vor raspunde :)
Cel mai recent răspuns: melisalov , utilizator 09:49, 15 Noiembrie 2011
Formulati simplu o cerere prin care solicitati sa mentina pe rolul activ al BEJ cererea initiala de executare silita a titluliui executoriu
Cererea o depuneti personal la sediul BEJ sau o expediati prin posta cu mandat de confirmare
din pacate nu asta asteptam...eu doresc ceva concret din care sa reiasa ca doresc sa mi se respecte cele 6 luni...cererea mea nu vreau sa sune ca o lege (incompleta si cu loc de interpretari)...oricum multumesc pt raspuns
poate ma mai ajuta cineva???? pls

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O parere? dorinv dorinv Revin din nou cu o rugaminte catre voi. Avem o sentinta civila din data de 28 octombrie 2002,privitoare la plata unor chirii, investita de catre instanta cu ... (vezi toată discuția)
Dosar lipsa in bej ContSters257745 ContSters257745 Buna ziua, Poate sa-mi explice cineva, va rog, regimul de arhivare a dosarelor de executare active in cadrul unui BEJ? Este legal ca un dosar original activ ... (vezi toată discuția)
Acte de executare tatiana28 tatiana28 Buna seara.Va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri.Este legal ca executorul judecatoresc sa emita somatii la alta adresa desi cunoaste adresa de domiciliu a ... (vezi toată discuția)