Forum Discuţii juridice Executare silită model adresa catre executorul judecatoresc
Discuție deschisă în Executare silită

model adresa catre executorul judecatoresc

Va rog poate ma puteti ajuta cu un model de adresa catre executorul judecatoresc.
Eu m-am gandit la un exemplu, dar poate ma ajutati s-o imbunatatesc:

"In atentia dl executor......

In urma neintelegerilor dintre noi, va transmit urmatoarea ADRESA:

Conform legii am dreptul la o perioada de 6 luni (maxim) pana la o noua licitatie si doresc sa-mi respectati aceasta dorinta, urmand a va trimite o cerere de staruinta in executare la apropierea termenului mai sus mentionat.

Va multumesc anticipat,

Yo"

vreau sa-i trimit aceasta adresa pt ca el mi-a solicitat-o ca nu cumva sa mai uite ca vreau eu sa stabilesc termenele pentru o noua licitatie...dupa ce ca nu m-a ajutat mai deloc, mai mult m-a incurcat...
va multumesc anticipat si celor care imi vor raspunde :)
Formulati simplu o cerere prin care solicitati sa mentina pe rolul activ al BEJ cererea initiala de executare silita a titluliui executoriu
Cererea o depuneti personal la sediul BEJ sau o expediati prin posta cu mandat de confirmare
din pacate nu asta asteptam...eu doresc ceva concret din care sa reiasa ca doresc sa mi se respecte cele 6 luni...cererea mea nu vreau sa sune ca o lege (incompleta si cu loc de interpretari)...oricum multumesc pt raspuns
poate ma mai ajuta cineva???? pls