Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri nerambursabile pentru cultura de nuci
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri nerambursabile pentru cultura de nuci

Buna ziua.
Socrii mei au un teren de 0.5 ha abandonat si as dori sa fac o cultura de nuci pe el. Cum ar trebui sa procedez avand in vedere ca terenul e pe numele lor, pentru a accesa fonduri nerambursabile ? Sa creez un PFA pe numele lor si fondurile tot pe numele lor ? :D
vreti sa ziceti ca doriti sa faceti o livada de nuci... Poate sa ramana terenul pe numele socrilor dar va faca cu dvs contract de arenda si in baza acelui contract de arenda si obtineti fonduri nerambursabile pentru achzitionarea de puiet de nuci si de logistica
dimensiunea exploatatie nu va poate permite sa accesati fonduri la ora actuala.
in primul rand sa mai acumulati teren , prin arenda,la fel ca si pe cel al socrilor , daca aveti mai putin de 40 de ani, si daca exista teren alaturat:)
incercati sa gasiti posibilitati in zona respectiva si un bun sfat la dorintele dvs vi-l poate da APRDP sau sectia agricola a primariei