avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 243 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri nerambursabile pentru cultura de nuci
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri nerambursabile pentru cultura de nuci

Buna ziua.
Socrii mei au un teren de 0.5 ha abandonat si as dori sa fac o cultura de nuci pe el. Cum ar trebui sa procedez avand in vedere ca terenul e pe numele lor, pentru a accesa fonduri nerambursabile ? Sa creez un PFA pe numele lor si fondurile tot pe numele lor ? :D
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 18:07, 11 Decembrie 2011
vreti sa ziceti ca doriti sa faceti o livada de nuci... Poate sa ramana terenul pe numele socrilor dar va faca cu dvs contract de arenda si in baza acelui contract de arenda si obtineti fonduri nerambursabile pentru achzitionarea de puiet de nuci si de logistica
dimensiunea exploatatie nu va poate permite sa accesati fonduri la ora actuala.
in primul rand sa mai acumulati teren , prin arenda,la fel ca si pe cel al socrilor , daca aveti mai putin de 40 de ani, si daca exista teren alaturat:)
incercati sa gasiti posibilitati in zona respectiva si un bun sfat la dorintele dvs vi-l poate da APRDP sau sectia agricola a primariei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fonduri europene liveta liveta stie cineva pt o livada de nuci care sunt conditiile pt a putea accesa fondurile europene?multumesc (vezi toată discuția)
Masura 112 adipro adipro Buna seara, As dori sa accesez fonduri europene pe masura 112 , insa fosta mea sotie in perioada cand eram casatoriti a beneficiat de aceasta masura. Este ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene bitza23 bitza23 Ce masura as putea accesa pentru obtinerea de fonduri europene daca detin un teren pe care nu am cultivat nimic? (vezi toată discuția)