Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Reducerea varstei standard de pensionare pentru ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Reducerea varstei standard de pensionare pentru perioada lucrata in grupa a II-a de munca

- nascut in luna august 1950;
- stagiul de cotizare realizat : 39 ani 2 luni 17 zile
- in grupa II cf.Lg.3/1977 : 15 ani 5 luni 13 zile
Daca anii de grupa sunt in procent de 100%,atunci veti beneficia de o reducere a varstei standard de pensionare de 3 ani din 65.