avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1072 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... data incetarii suspendarii in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

data incetarii suspendarii in revisal

Am un contract suspendat in perioada 19.10-18.11(23 zile fara plata) si am trecut in revisal data inceput suspendare=19.10(prima zi de concediu fara plata) si data de sfarsit suspendare=18.11(ultima zi de concediu fara plata)
19 si 20.11 este perioada de week-end.
Cu ce data ii operez incetarea suspendarii in revisal?
Multumesc frumos!
Data consemnarii, data de cand isi produce efectele modificarea, 30.08.2013 devine activ si ar insemna prima zi de lucru tocmai de aceea am pus intrebarea cu pontajul. Eu asa inteleg, de la voi incerc sa ma lamuresc.
Eu o denumesc data de cand isi produce efectele . In cazul dvs, este 30.08.2013.
Corect si pima zi de lucru 02.09.2013.
Multumesc mult pentru intelegere!
Intr-adevar, prima zi efectiva de lucru va fi data de 02.09.2013.
Multumesc mult!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)
Completare si transmitere revisal la incetarea cim elena claudia ianasi elena claudia ianasi Buna ziua, Am urmatoarea situatie: am un salariat cu CIM pe perioada determinatala a carui data de sfarsit a contractului este 31.08.2013. Intrebarile mele: ... (vezi toată discuția)
Data suspendare cim in revisal 5 alexandra24 alexandra24 Buna ziua,as vrea sa stiu si parerea dvs referitor la ce data incetare trecem in cazul suspendarilorEu am incercat pt cineva de ex. cerere cfp ... (vezi toată discuția)