Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate schimbare medic familie pentru bebelus de 5 saptamani
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

schimbare medic familie pentru bebelus de 5 saptamani

buna ziua. as dori sa schimb medicul de familie al fiului meu in varsta de 5 saptamani si as vrea sa stiu care este procedura. am citit pe un alt forum ca se poate schimba medicul de familie doar la 6 luni de la ultima inscriere. este adevarat? eu l-am inscris pe copil la medicul meu de familie cand avea doua saptamani si as dori sa-l schimb pentru ca mi-a tratat copilul de boli pe care acesta nu le avea.X-(va multumesc.
Din pacate nu puteti face nimic pana nu trec cele 6 luni. Incercati sa rezistati si eventual, daca aveti nevoie de asistenta pentru cel mic insistati sa va dea trimitere catre specialistii pe care-i agreati. Puteti apela la clinicile private in aceste 6 luni daca este imperios necesar pentru ca sanatatea copilului e mai importanta decat orice.
[ link extern ] -
Va doresc multa rabdare si sanatate.
L.C.

La expirarea celor 6 luni mergeti la medicul pe care l-ati ales si va va da o Scrisoare de miscare pe care o prezentati medicului de la care plecati acesta fiind obligat sa va dea o copie dupa fisa copilului pe care o duceti la noul medic. Exista o perioada de raportare pana veti fi inscrisa in lista noului medic dar va poate acorda orice tip de consultatie.