Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ASOCIAT - ANGAJAT?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ASOCIAT - ANGAJAT?

Buna ziua

In curand vom deschide propriul SRL. Spun impreuna, pentru ca vom fi doi asociati.

Inainte de a-l deschide a si aparut prima intrebare: poate unul din asociati sa fie si angajat in firma?

Va multumesc.
Pot amindoi, inclusiv administratorii.
2dsmart a scris:

Buna ziua

In curand vom deschide propriul SRL. Spun impreuna, pentru ca vom fi doi asociati.

Inainte de a-l deschide a si aparut prima intrebare: poate unul din asociati sa fie si angajat in firma?

Va multumesc.

Puteti fi angajati amandoi.
Va multumesc!